Systém Eforte získal certifikát IFT-Rosenheim pro pasivní domyDatum konání:
1.6.2012

Požadavky na energetickou úspornost budov se u nás zpřísňuje. Tepelně technické vlastnosti některých oken, které se v současnosti vyrábí, už nebudou postačovat požadavkům evropských norem. Společnost Deceuninck uvedla na náš trh plastový okenní rám Inoutic Eforte. Tento unikátní profil nabízí uživatelům dostatečnou rezervu pro postupné zvyšování nároků na energetickou hospodárnost.

Renomovaný institut IFT-Rosenheim certifikoval profil Eforte jako způsobilý pro pasivní domy. Je to jediný plastový okenní profil na trhu, který při použití bežné ocelové výztuhy, stavební hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje koeficientu teplné propustnosti rámu U(f) jenom 0,95 W/m2K. To nám umožňuje nabídnout cenově výhodné řešení i při výstavbě nízkoenergetických nebo pasivních domů.

Systém okenních profilu Eforte nastavuje nové vyšší limity pro energeticky účinné profilové systémy. Eforte je dodávaný s běžnou ocelovou výztuhou , stavební hloubkou 84 mm a bez přídavných izolačních prvků. Profil dosahuje vynikající hodnoty Uf = 0,95 W/m2K. Flexibilní použití profilu umožňuje realizaci stavebních požadavků jakéhokoliv typu. Od standardu až po realizaci oken pro pasivní domy. A to všechno v široké paletě barev. Profil zamezuje vzniku kondenzační vody díky vysoké povrchové teplotě.

Součinitele prostupu tepla:

Se zasklením Ug=1,1 W/m2K (dvojsklo) s TGI distančním rámečkem Uw=1,16 W/m2K

Se zasklením Ug=0,7 W/m2K (trojsklo) s TGI distančním rámečkem Uw=0,88 W/m2K

Se zasklením Ug=0,6 W/m2K (trojsklo) s TGI distančním rámečkem Uw=0,80 W/m2K

Se zasklením Ug=0,5 W/m2K (trojsklo) s TGI distančním rámečkem Uw=0,73 W/m2K

VLASTNOSTI:

1.Zasklení v rozmezí 20-56 mm v široké nabídce speciálních tepelně-izolačních a zvukotěsných skel.

2.Dvojpatková zasklívací lišta podle DIN 18545: Zvýšená odolnost proti vylámání 03 silné výztuhy: Stabilní konstrukce okna / velkorozměrová komora pro přídavné     izolační opatření.

3.Kování: Vysoká funkčnost a životnost / upevnění pomocí tří stěn a přídavných kanálů pro sešroubování.

4.Drážka pro kování s osovou vzdáleností 13 mm: Možnost vybavení na bezpečnostní okno s vysokou odolností proti vylomení.

5.Nové přídavné těsnění v zasklívací polodrážce a tři celoobvodové těsnění: Maximální tepelná izolace / těsnost proti větru a prudkému dešti.

6.Výška polodrážky pro sklo 25 mm: Ta nejlepší tepelná izolace / snížení možnosti tvorby kondenzátu.

7.Šestikomorová technologie: Výborná tepelná izolace při použití ocelové výztuhy / hodnota Uf=0,95 W/m2K

8.Otvor pro příchytky, odvod vody a ventilace přes předkomory: Ochrana proti vlhkosti a korozi v oblasti komor určených pro výztuhu.

9.Stavební hloubka 84 mm: Vysoká tepelná izolace pro úsporu nákladu.

10.Elegantní profil s nízkou pohledovou výškou 120 mm a skosením 20°: Dobré odvádění vody/harmonický desing.

11.Okapnice: Integrované upevnění profilu falešného štulpu

12.Designové možnosti: Velký výběr dekorů barev/dostupný univerzální dekor, dekor se vzhledem dřeva, s perličkovou strukturou, s metalickým povrchem.